Organizowanie szkoleń to wyczerpujące przedsięwzięcie. Poza licznymi obowiązkami strategicznymi, kluczowym działaniem jest rozmieszczenie stołów. Jak się do tego zabrać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie masz możliwości w tej kwestii.
Podkowa
Jednym z dominujących układów stołów na szkoleniach jest tzw. podkowa. Złożenie stołów na kształt litery „U” wraz z rozmieszczeniem krzeseł na zewnątrz, to klasyka gatunku. Taki układ nie wymaga zbyt dużych ingerencji, a dodatkowo umożliwia swobodne przeprowadzanie dyskusji między uczestnikami. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie zwłaszcza na spotkaniach, w których jest jedna osoba prowadząca, a w ramach przebiegu spotkania przewidziana jest dyskusja. Podkowa skupia uwagę uczestników, na jednej postaci, umożliwiając jednocześnie prowadzenie debat. Warto jednak mieć na względzie liczbę osób, ponieważ przy większej grupie uczestników, układ ten nie będzie miał zastosowania. Ramiona będą zbyt długie, co zaburzy proces komunikacji.
Klasyczny
To jedno z najpopularniejszych ustawień, w którym wszyscy uczestnicy spotkania siedzą przy prostokątnym lub eliptycznym stole. Zwykle wszelkie spotkania firmowe, szkolenia i konferencje, w których wymagana jest aktywna praca grupowa, odbywają się właśnie w takim układzie. Rozmieszczenie w stylu konferencyjnym umożliwia korzystanie z dużej przestrzeni roboczej, pożądanej zwłaszcza w agencjach kreatywnych.
Teatralny
Jaka sama nazwa wskazuje, układ ten odzwierciedla ułożenie znane m.in. z teatru. W tym systemie uczestnicy siedzą w kolejnych rzędach i kierują swą uwagę w punkt centralny. Styl teatralny to idealne rozwiązanie dla organizatorów większych konferencji, ze względu na możliwość rozmieszczenia sporej liczby osób. Gdy nie przewidujesz konieczności sporządzania notatek ani interakcji wśród słuchaczy – ten zestaw będzie dla Ciebie idealny.
Bankietowy
Układ bankietowy najczęściej wykorzystywany jest na szkoleniach przewidujących pracę w zespołach. Ten rozstaw zapewnia łatwe poruszanie się po pomieszczeniu oraz dogodną przestrzeń użytkową, co przyda się w przypadku konferencji uwzględniającej spożywanie posiłków.
Szkolny
Układ będący odwzorowaniem szkolnych czasów, często bywa małym kroczkiem w przeszłość. Przypominamy sobie bowiem lata młodości, kiedy w szkolnej ławie spędzaliśmy niemal cały dzień. Ustawienie stołów w stylu szkolnym, czyli rząd po rzędzie oznacza możliwość sporządzania notatek oraz korzystania z materiałów dodatkowych.
Owalny
Owalny układ jest podobny do konferencyjnego, ale nie uwzględnia stołu pośrodku. W klasycznym konferencyjnym ustawieniu stanowi on część dominującą i w wielu przypadkach niezbędną, w przypadku ustawienia owalnego ustawiane są same krzesła. Ta drobna modyfikacja często stosowana jest na szkoleniach, w których główną rolę odgrywa rozmowa.
Sale konferencyjne Tychy oferują możliwość ułożenia stołów w dowolny sposób. Bez ograniczeń, bez zbędnego stresu, po prostu tak, jak chcesz!