Ergonomia w biurach

Niezależnie od tego, jaki charakter ma wykonywana praca, wprowadzanie ergonomicznych zasad pracy opłaca się każdemu. Niektóre kwestie związane z ergonomią w biurze są regulowane przepisami prawa. Jest to jednak minimum, poza które warto wyjść, tak jak dzieje się to w Atrion.

Oświetlenie ma znaczenie

Należy też pamiętać o tym, by tak ustawić biurka, aby światło – zwłaszcza słoneczne – nie odbijało się w monitorach i nie wywoływało refleksów. Z tego względu biurka ustawia się bokiem do okien lub jeśli są ustawione „pod okno” konieczne jest zapewnienie w oknach rolet. Niezwykle istotne jest też samo ułożenie mebli i sprzętów biurowych tak, aby komfort pracy był jak najwyższy. Przyjmuje się, że monitor komputera powinien być tak ustawiony, aby znajdował się w odległości około 60-70 cm od twarzy, choć im większy ekran, tym dalsza powinna być od niego odległość. Jego górna krawędź nie powinna być też ustawiona wyżej niż oczy użytkownika.

Wygodny fotel i świeże powietrze

W Atrion stawiamy na jakość i wygodę, dlatego zapewniliśmy w każdym biurze nowoczesne, ergonomiczne fotele, które pozwalają na pełną regulację. Ustawienie go w odpowiedniej pozycji ma duże znaczenie dla efektywności pracy. Istotnym elementem organizacji stanowiska pracy jest też zapewnienie odpowiedniego klimatu w pracy. Chodzi tu głównie o temperaturę w pomieszczeniach biurowych. Na poprawę jakości powietrza w pracy pozytywnie wpływają też… rośliny doniczkowe. Jak to możliwe? Otóż w latach 70. NASA zbadała, że niektóre rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze, polepszają samopoczucie, a nawet pobudzają kreatywność. Na tej podstawie stworzono listę roślin oczyszczających powietrze w pomieszczeniach. Zieleń w biurze to absolutny must have!

Chcesz porozmawiać o szczegółach?