Praca przy komputerze – ile godzin dziennie warto pracować?

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. Nadgodziny, nadmiar obowiązków i ciągła presja to dla wielu prosta droga do sukcesu. Otóż rzeczywistość jest zgoła inna! Chociaż zaangażowanie w wykonywaną pracę w istocie jest cechą dobrą, to presja sukcesu sprawia, że często przesadzamy. Z przesady tej może wyniknąć wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla życia zawodowego, jak i osobistego. Ile godzin zatem powinniśmy pracować, by praca ta przynosiła zadowalające rezultaty? Przeczytajcie!

Jak efektywnie pracować?

Przygotowanie stanowiska pracy

Nieodłącznym elementem efektywnej pracy przy komputerze jest prawidłowo przygotowane stanowisko. Powinno być ono jak przystosowane pod nasze preferencje – tak, byśmy podczas pracy czuli się komfortowo. Nieodpowiednie stanowisko może skutkować spadkiem efektywności oraz samopoczucia, a także uszczerbkiem na zdrowiu. Biura Atrion to ergonomiczne miejsca pracy, które uwzględniają potrzeby pracowników, ale także nowoczesny design oraz najnowsze technologie.

Atmosfera

Dla wielu pracodawców atmosfera nie ma znaczenia lub odgrywa drugoplanową rolę, chociaż tak naprawdę ma niewyobrażalny wpływ na przebieg pracy. Dzięki niej w łatwy sposób można zwiększyć zadowolenie pracowników, które bardzo często przekłada się na poziom ich lojalności i zaangażowania. Przebywając w miejscu, w którym łatwo o dekoncentrację i toksyczną atmosferę, w pracownikach kiełkuje poczucie zdenerwowania i napięcia, które jednocześnie uniemożliwia skuteczną pracę. Bodźce zewnętrzne i wszelkiego rodzaju rozpraszacze sprawiają, że pracownicy mimowolnie odwracają wzrok od monitora. Warto pamiętać, że w pracy spędzamy ogromną część swojego życia – nieważne, czy jesteśmy pracownikiem, czy kierujemy biznesem. Dlatego też ważne jest, aby biuro sprzyjało tworzeniu swobodnej atmosfery – zespół będzie się ze sobą lepiej i swobodniej komunikował, jeśli stworzymy okazje do bliższego poznania się. Wspólne przebywanie w nieformalnej i luźnej atmosferze zacieśnia relacje, a także pomaga w budowaniu zdrowej atmosfery współpracy. Świetnym elementem integrowania zespołu jest bistro! Bistro Tychy to miejsce odpoczynku, ale także prawdziwy gastronomiczny raj!

Dobry plan działania

Długotrwały wysiłek psychiczny może doprowadzić do frustracji i przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. Z tego względu przyjęło się, aby po 1,5-godzinnej pracy zrobić sobie 15 minut przerwy. Wynika to z funkcjonowania naszego mózgu, który podczas wzmożonego wysiłku z każdą kolejną minutą zaczyna się coraz bardziej „przemęczać”, tracąc zdolność kreatywnego myślenia. Każdego poranka przygotuj plan pracy – zawierający listę obowiązków i obowiązkowo czas na odpoczynek. Dobry plan systematyzuje pracę i pozwala kontrolować czas pracy.

Ile godzin warto pracować przy komputerze?

Większość Polaków przekracza optymalną długość pracy przy monitorze, która dziennie wynosi 6h, a dla kobiet w ciąży 4h. Jeśli dobrze zorganizujesz sobie pracę, możesz wykonać ją szybciej, a dzięki temu spędzić mniej czasu przed komputerem. Zapewnij sobie maksymalne pole widzenia poza ekranem monitora i dostrzegaj otoczenie, zachowuj prawidłową pozycję ciała, a przede wszystkim rób przerwy w pracy!

Wybierz Atrion i pracuj efektywniej!

Chcesz porozmawiać o szczegółach?